BiyografiYaklaşık 20 yıldır, Joy FM, Metro FM, Pal FM, Joy TV, Star Gazetesi gibi önemli medya kuruluşlarında yaptığı programlar ve köşe yazılarıyla tanınan İlkim Kocamaz, kariyeri boyunca edindiği müzik direktörlüğü, kreatif direktörlük ve yayın yönetmenliği  deneyimlerine ek olarak yazar ve marka iletişimcisidir.


Radyo kariyerine Joy FM'de başlayan İlkim Kocamaz, bir yandan televizyon deneyimlerini de kariyer öyküsüne eklemiş; İzzet Öz'ün kurduğu Joy TV müzik televizyonunda yayın yönetmenliğini üstlenmiş ve ardından Kanal 13'te yayın yönetmenliğine devam etmiştir.

İlkim, medya yöneticiliğinden edindiği tecrübe ile, 2010 yılında Koton markasının farklı ülkelerdeki yaklaşık 300 mağazasında,her ülkenin kendi dilinde yayın sunan bir  radyo ağı yapılandırarak, kendi alanında bir ilk olan bu kurumsal radyonun temellerini atmış ve beş yıl boyunca yöneticiliğini yapmıştır.

"Easy Listening" formatında Joy FM'de birçok ödül kazanan İlkim Kocamaz, en son olarak 2016 yılında kurulan CRI Türk' te müzik direktörlüğü görevini üstlenmiştir.

Yayımlanmış bir deneme kitabı (Bir senin sevgililiğine özendim-2007) bulunan İlkim, Star gazetesi ve Our Future dergisinde köşe yazarlığının yanısıra, çeşitli internet portallarında ve kendi blogunda yazmaya devam etmiştir.

Halen yazılarına www.ilkimkocamaz.net kişisel web sitesinde devam etmekte ve kurduğu sosyal marka ve içerik yönetimi ajansı Dijital Marka Ajansı ile küçük ölçekli ve kişisel markaların sosyal medyada markalaşma çalışmalarına destek vermektedir.Twitter'da Var mısın?

Facebook Sayfamı Beğendin mi?