hangi instagram hesabını takip etmelisin

Sosyal medyayı hayallerinize ulaşmak için nasıl kullanabilirsiniz?

Nisan 28, 2019

Markalaşma ve sosyal medya yönetimi teknikleri ile uzaktan eğitim
İlkim Kocamaz - 21 Günde Instagram'da Marka Ol
Bugün, amaçlarınız ya da projeleriniz ne olursa olsun, sosyal medya her konunun bir uzantısı olarak karşınıza çıkıyor. Sosyal medya çağımızın bir gerçeği ve günümüz pazarlama unsurlarının arasında çoktan yerini aldı.
İster bir girişimci olun, ister geleneksel medyada çalışın, duyuru ve yayınlarınızı çevrim içi dünyada paylaşmıyorsanız, aslında bir şey yapmıyor gibi görünmeniz bile mümkün. Bugünlerde haklılık payı olan bir slogan buna denk düşüyor: 
📌"Paylaştığın kadar varsın!"📌


Eğitimlerime katılanlara hep söylerim, günümüzde marka olmadan marka yaratmak zor. Ayrıca farkında olsak da olmasak da, hepimizin çevrim içi bir markası var: Google'a adınızı yazdığınızda gelen tüm sonuçlar, sizin markanız.
Yani marka olmak bir seçim meselesi değil: Markanızı kontrol altına almak ya da almamak bir seçim meselesi.

Geçenlerde bir kurs katılımcımın sosyal medya hesaplarını analiz etmek üzere kendisinden istedim. Ama kapadığını sandığı için bana iletmeye gerek görmediği, ne yazık ki arama sonuçlarında ilk sayfada çıkan bir hesabı daha vardı. Birkaç yıl öncesine ait olumsuz dille, içinden geldiği gibi paylaşımlar yaptığı bu hesap, bugün yaratmak istediği kişisel markasına zararı dokunabilecek bir profildi.
️ Hemen kendisine bildirdim ve kapattık tabii ki...

Paylaştığınız her şey, dijital dünyadaki ayak izleriniz. Nereye giderseniz gidin, sizi takip edecekler. Bazen bir iş başvurusunda, bazen bir networking etkinliğinde, kimi zaman da kişisel çevrenizde... O nedenle kişisel markanızı da bir marka olarak ele alıp, dikkatli ve özenli bir şekilde korumanız gerekmez mi?

Bu anlamda bizzat başımdan geçenler ve böyle örnekler, kişisel markalaşmayı ve etkili sosyal medya kullanımını kendim için bir misyon gibi görmeme neden oldu. Uzun yıllar gazete,dergi ve radyoda yayıncılık yaparken ağzımdan ya da kalemimden çıkacak her şeye dikkat etmiş biri olarak, bazen özgürlük ile savurganlık arasındaki ince çizgiyi görmediğimizi düşünüyorum. Sosyal medya, doğru kullanıldığında insana o kadar avantaj sağlayabilir ki! Çevrenizi genişletmek, sektörünüzün ileri gelenleri ile iletişime geçebilmek, satış hedeflerinize destek için yararlanmak, alanınızda itibar kazanmak, markanızı nokta atışı hedeflemelerle görmesini istediğiniz insanlara tanıtmak...


Tüm bunlar çerçevesinde paylaşmaktan heyecan duyduğum bir haberle bültenimi noktalıyorum: Sizin için yararlı olacağına inandığım bir online kurs hazırladım. "21 Günde Instagram'da Marka Ol", 7 modül ve 21 videodan oluşan bir uzaktan eğitim. Dilediğiniz zaman başlayabilir, dilediğiniz zaman bitirebilirsiniz Sosyal medyada markalaşmak isteyenlerin A'dan Z'ye markalaşma ve sosyal medyayı öğrenebileceği bu kurs, teknik sosyal medya yönetimi kurslarından farklı olarak markalaşma teknikleri ile  hikayenizi insanların kalbine ulaştırarak nasıl kalıcı ve organik büyüyen bir kitle edinebileceğinizi adım adım anlatıyor.
Kurs içeriğinde neler var?
 • Instagram neden önemli?
 • Instagram için strateji oluşturma: Markanızı tanıma, SWOT analizi, hedef kitle ve rekabet analizi
 • Hedef belirleme
 • İletişim tasarımı
 • Instagram Branding
 • Instagram içerik formatları nelerdir
 • İçerik planı nasıl oluşturulur?
 • Etkili görsel içerik tasarımı
 • Etkileşim yaratan paylaşım metinleri nasıl yazılır?
 • Organik ve kalıcı kitle nasıl elde edilir?
 • Satış ve pazarlama unsuru olarak Instagram
 • Sosyal dinleme ile süreçleri ölçümleme
Ayrıca, 1 Mayıs öncesi tüm kayıtlarda 100TL indirimle ön ödeme avantajından yararlanabilirsiniz. 1 Mayıs'tan itibaren kurs fiyatı 390TL olarak güncellenecek.

Butona tıklayarak detaylı bilgi ve kayıt sayfasına ulaşabilirsiniz.

Unutmayın, siz bir markasınız!Bunu da Beğenebilirsin

0 yorum

Twitter'da Var mısın?

Facebook Sayfamı Beğendin mi?