Etkili bir marka yaratmak için neler yapmalı?🖌🎨🔊


İçerik pazarlaması, işletmenin değerini ve uzmanlığını göstermenin en iyi yoludur ve paylaşacağın bilgilerle müşterilerinin markana olan güveni artar.

Bu nedenle, kişisel markalaşmanın önemini düşündüğümüzde, paylaşımlarının seni ve markanı güçlendirebileceğini ve insanlara güvenilirliğini gösterebileceğini söyleyebiliriz. Kişisel ve marka imajını önemseyen herkes, sosyal medya kanallarını kontrol etmeli, profillerine bakmalı ve uzmanlık alanlarını özlü ve net bir şekilde anlamalıdır. İçerikleri düşünerek kullanmak, sosyal medya ile işini büyütmek isteyenler için ilk ve en önemli aşama...

Bu yüzden, kişisel markalaşma ve marka kimliğini doğru bir şekilde tamamlayabilmen için odaklanman gereken birkaç şeyden bahsedeceğim;

Bu arada kişisel markalaşma için yazdığım bir diğer yazı:  Kişisel Marka Nasıl Yaratılır?

1. Özgünlük

Zorlama ya da kopya paylaşımlardan uzak durmaya özen göstermelisin. Her şeyden önce hedef kitleni iyice tanırsan, onlarla iletişim kurmak için kullanacağın dil ve paylaşım tarzına daha kolay karar verebilirsin.

2. Tutarlılık

Sosyal medya profillerini oluştururken ve optimize ederken, kendini tanıtma biçimin tutarlı olmalı. İnsanların seni kolayca tanıyabilmesi ve başkalarına anlatabilmesi için marka tasarımın ve paylaşımların koordineli hareket etmeli.


3. Kimlik

Hikayen, insanlara kim olduğunu göstermek için kişisel markanın güçlü bir bileşeni olabilir. Onları hikayene katmak için en güzel yol, hikaye anlatıcılığından geçiyor. Reklam değil, tanıtım değil, hikayeler insanların aklında kalıcı bir yere sahip oluyor.

Örneğin Instagram hikayelerini ya da IGTV'yi markanla ilgili haberleri duyurmak veya hizmetlerden haberdar etmek için kullanabilirsin. Hatta Instagram'da  işletme profiline geçiş yapabilir ve öne çıkan içeriklerde bu paylaşımlarını saklayabilirsin.

Bugün sosyal medya platformlarının çokluğu nedeniyle birçok insan kişisel markalaşmanın çok zaman aldığını düşünüyor. Oysa iyi bir planlama ve belki hazır bir sosyal medya yönetimi yardımıyla sadece 1 saatini ayırarak kişisel markanı yaratabilirsin. Bu konuda sana yardım da edebilirim: Sağ alttaki mesaj kısmından mesaj atarak bilgi istersen birebir sana özel bir yol haritası çıkarabiliriz. Sonraki Kayıt Önceki Kayıt

    Share This

0 yorum:

Yorum Gönder